Nem volt véletlen dr. Palkovics László Lentiben tett felajánlása, hisz az inkubátorház parkolójában kétállásos smart töltőoszlopot helyeztek el az elektromos járművek számára.
– Az inkubátorház hightech irányba fejlődött, a felújítás mellett napelemeket kapott, az elektromos töltőállomás pedig jelzi: a város készül arra, hogy nagyobb számban jelennek itt meg elektromos autók – mondta a miniszter. – A 25 ezer fős városokban elindítottuk az elektromos autóbusz programot, de hogy Lenti se maradjon ki, két elektromos járművel folytatjuk a sort.
A miniszter a koronavírus- járvány gazdaságra gyakorolt hatásairól, illetve következményeiről is beszélt. Elmondta: a tavaly elért 5 százalékos növekedéssel indultak el 2020-ban, a magyar gazdaság az idei első negyedévben 2 százalékos bővülést ért el. A júniusi mélypont után ismét növekedéssel számolhatnak, a fontos szektorok jelentős részében jól vészelték át ezt az időszakot. A járványhelyzet megmutatta, hogy az országnak, közösségeknek több lábon kell állniuk. Lentire is utalva hangsúlyozta: a turizmus kiemelt ágazat, a járvány okozta válság előtt 11 százalékos GDP-hozzájárulással bírt.
Arról is beszélt, hogy legutóbb egy helyi faipari csarnok avatásán vett részt Lentiben, most pedig az inkubációs központ fejlesztése valósult meg. E beruházások jól illeszkednek a magyar kormány gazdaságpolitikai elképzeléseihez, melynek kiemelt területe a magyar tulajdonú vállalatok erősítése, versenyképességük javítása. A 20212027-es tervezési időszakban a rendelkezésre álló 52 milliárd eurós uniós forrás több mint 33 százalékát gazdaságfejlesztésre, a kis- és középvállalkozások erősítésére kívánják fordítani.
A rendezvényen Vigh László országgyűlési képviselő, miniszteri biztos a határ menti térséget ért hátrányokról beszélt, melyeket ma már előnyére fordíthat ez a régió. Arról is szólt, hogy az országban több mint 700 ezer kkv működik és biztosít sokaknak megélhetést, köztük Lentiben is, ahol fontos tovább erősíteni a termelőszektort.
Horváth László polgármester részletesen ismertette a felavatott beruházást. Elmondta, hogy a Zala Megyei Vállalkozásfejlesztési Alapítvány által működtetett inkubátorház teljes megújítása, modernizálása, az eszköztár és a szolgáltatások fejlesztése a térség gazdasági helyzetét javítja. A tervek szerint 12 induló vállalkozás fejlődéséhez járulnak hozzá a projekt keretében. Ami az elvégzett munkálatokat illeti: megvalósult az épület energetikai korszerűsítése, 42 napelem került a tetőre, átalakult az inkubátorház külleme, a belső terek, valamint 32 beállót magában foglaló parkolót alakítottak ki, továbbá az épület jobb megközelíthetőségét gyalogos járda is biztosítja.
Forrás: zaol.hu
Fotók: Korosa Titanilla