2020.03.10.

A hazai Enterprise Europe Network a nemzetközi hálózatban elsőként vezette be a Követi programot. A kezdeményezés célja, hogy a szolgáltatásokat rendszeresen használó, elégedett ügyfelek jó példájukon keresztül jutassák el további vállalkozókhoz az Enterprise Europe Network hírét ezzel elősegítve, hogy minél többen élhessenek a Hálózat biztosította lehetőségekkel.

A konzorciumi partnerek saját ügyfélkörükből választanak követet, ezzel biztosítva az országos lefedettséget. A 2020 évi követek kinevezése március 5.-én Budapesten volt.

A zalaegerszegi Enterprise Europe Network iroda követe Pete Balázs, a Mould-Tech Kft értékesítési vezetője lett.

A Mould-Tech Kft értékesítési vezetője egy innovatív zalaegerszegi vállalkozás kreatív csapatának tagja. A fiatal, ambiciózus szakember 15 éve aktív résztvevője a hazai és nemzetközi beszállító iparnak. Közel 2 évtizedes múlttal rendelkező zalaegerszegi KKV napjainkban már nemzetközi cégcsoporttá nőtte ki magát és ~100 főt foglalkoztató, több európai telephellyel rendelkező vállalat lett. Kiemelkedő szakmai hátterének, illetve folyamatos technológiai fejlesztéseinek köszönhetően innovatív megoldásokat kínál a piac folyamatosan változó igényeire reagálva. Beszállítói tevékenységen túl K+F projekteken is dolgoznak, amelynek eredményeként az idei évben már saját fejlesztésű termékkel lépnek piacra. Cég tevékenységét fennállása óta több körben díjazták: „Zalaegerszeg Innovációs díj” és „Deloitte Automotive Award” formájában.”

A követek kinevezése örökre szól, így a kinevezésen részt vettek a korábbi Enterprise Europe Network követek is, a zalaegerszegi EEN iroda részéről Horváth Ferenc, a nagykanizsai Fa-Feri Kft. ügyvezető igazgatója.

A magyarországi hálózat többi új követe: 

Bántó Ruben – Electromega Kft, operatív igazgató

Az Elctromega Kft. elektromos hajtáslánc szakértője elegészen 40 tonna össztömegű nehézteher gépjárművekhez. Összeszerelő üzemük 100%-ban elektromos hulladékszállító és -gyűjtő célgépek összeszerelésével és értékesítésével foglalkozik. Cégük második generációs családi vállalkozás, az elektromos hajtáslánccal kapcsolatosan több szabadalom tulajdonosa. Az Enterprise Europe Network segítségével tették meg az első lépéseket a külpiacok felé.

Belegrai Péter – MOTE Kft Ügyvezető igazgató

A cég 1992-ben alakult, a jelenlegi tulajdonosi kör 1999-től irányítja a céget. Foglalkoztatottak létszáma 12 fő, de a folyamatos fejlesztéseknek köszönhetően bővül a vállalkozás. Folyamatos fejlesztéseik eredményeként 2012-2013-ban három automata géppel is bővült gépparkjuk (2db profil megmunkáló központ; automata daraboló/fűrészgép). A termékeik szériagyártása mellett az egyedi igényeket is kielégítik. Gépparkjuk és új, modern gépeik legoptimálisabb kihasználása érdekében alumínium profilok és alkatrészek megmunkálását is vállalják. Az Enterprise Europe Network iroda segítségével sikerült a vállalkozás megrendelői körét bővíteni, folyamatosan kapja az üzleti megkereséseket. Beszállítói pozíciója erősödött, új üzleti kapcsolatokat sikerült kiépítenie több iparágban is. Eredményesebben vesz részt pályázatokon, sikerült gépparkját is bővítenie. Az innovációs tevékenysége is erősödött.

Gyimesi László ifj – Mystic Nails Hungary ügyvezetője

A szegedi székhelyű Mystic Nails Hungary ügyvezetője, mellette számos vállalkozásfejlesztő rendezvény, exportorientált tréningek, egyetemi kurzusok, HR és cégvezetési konferenciák és kerekasztal-beszélgetések meghívott best practice előadója. Jelenleg csaknem 30 munkatársával együtt több, mint 20 országba exportálják saját márkás terméküket Szegedről. 2007-es indulásukat követően 2 év múlva már export piacra léptek, mára pedig árbevételük több mint 65%-a külföldről származik. A kiemelkedő színvonalú termékek gyártása iránti elkötelezettségüket számtalan elismerés mellett 2019-ben Érték&Minőség Nagydíjjal valamint az Év Széchenyi Vállalkozása Fődíjjal jutalmazták. Emellett saját brand-jük – a Mystic Nails – többszörös MagyarBrands díjas márka, mely a mai napig egyedülálló ebben a szépségipari szegmensben.

Kolonics Péter – Euro-Tools Hungary Kft. irodavezetője

Kolonics Péter a győri székhelyű Euro-Tools Hungary Kft. irodavezetője. Foglalkozik emellett a cég marketingjével, e-kereskedelemmel, rendszereik fejlesztésével, valamint felel a cég lengyel kizárólagos márkáival kapcsolatos kommunikációjáért és az időszakos tárgyalások vezetéséért. Az országos szinten jelen lévő Euro-Tools Hungary Kft. 2009-es megalapítása óta az egyik legdinamikusabban fejlődő szerszám-kereskedő vállalat, hivatalos márkaképviselete számos német és amerikai világmárkának is.

Kolonics Péter üzletemberi tevékenysége mellett 2019 októbere óta, a Győri Lengyel Nemzetiségi Önkormányzat elnöke, valamint 2001 óta tagja az országos 24 órás vetélkedő „Aludj máskor” szervezői stábjának.

Kováts Dániel – Nyírlift Kft ügyvezető

A szakmai tanulmányúttal kapcsolatban a PRIMOM Alapítvány Enterprise Europe Network tanácsadójától kapott információk alapján élénkült meg érdeklődése Kováts Dánielnek, aki az EU-Japán centrumhoz benyújtotta pályázatát. A jelentkezést követően hamarosan megszületett a döntés, melynek értelmében azon néhány uniós vállalkozás csoportjának tagja lett, melyek támogatással vehettek részt Japánban szakmai képzésen. Fontos megjegyezni, hogy hazánkból az ügyvezető igazgató az első, aki ilyen pályázaton támogatást kapott. A LEAN program olyan vállalatszervezési, irányítási módszer, melynek célja vevőközpontúan, ugyanakkor hatékonyan biztosítani az erőforrások optimális felhasználását, a lehető legkisebb veszteség mellett. Fontos szempont, hogy a piaci vonatkozások mellett a vállalaton belüli területeket is összehangolt együttműködésre ösztönzi. A LEAN programról olyan forrásokból szerzett értékes tudást, ahol azt először alkalmazták, a japán autógyártásban. Az intenzív képzés során betekintést nyerhettek a résztvevők a gyártási folyamatok ilyen szemléletű irányításába is helyi üzemek meglátogatása során.

A fiatal cégvezető 2006-ban vette át a vállalkozás irányítását édesapjától, akinek szakmai tapasztalatait alkalmazva, jó gyakorlatait felhasználva fejleszti azóta is a céget. Elmondta, hogy a japán tanulmányút nemcsak szakmailag biztosított számára jelentős fejlődést, és újszerű tudást, hanem eredményeként új üzleti kapcsolat alapjait is sikerült lefektetnie egy ott megismert leendő partnervállalkozás vezetőjével.

Az Enterprise Europe Network hálózat minden érdeklődő vállalkozás számára lehetőséget biztosít, hogy új információkat, üzleti kapcsolatokat szerezzen nemzetközi piacokon, hiszen térítésmentes szakmai szolgáltatásaival folyamatosan áll a megyei gazdálkodó szervezetek rendelkezésére.

Wootsch Attila – Vegyészmérnök, közgazdász, a hazai technológiai innovációk elismert szakértője.

Szakmai életútja során számos K+F projektet vezetett, a Magyar Tudományos Akadémia Izotóp Intézetében valamint magánvállalkozásoknál egyaránt. A kutató munkához számos az Európai Unió által kiírt pályázati forrást nyert el. 2010-ben EU7 keretprogram finanszírozásában 6 projekt (PLASMANURE, MYCOHUNT, ALGADISK, CAPHIV, METELCAD, GREENWATER) vezetéséért felelt.

A Horizon 2020 keretprogram KKV Eszköz pályázatán számos hazai céget segített a források elnyerésében. Többek között a Fázis1 és Fázis2 nyertes mcule vállalkozás gyógyszeripari projektjének kidolgozásában, melynek sikerességét a mai napig projekt menedzserként is támogatja. Saját vállalkozása a Fabtech 2019-ben nyert Fázis1 támogatást egészségipari fejlesztéséhez.

Attila rendszeres szakértő előadója a Knowledge2Money klubnak. Az mcule és a Fabtech révén az EEN által nyújtott KAM szolgáltatás elégedett ügyfele. A szolgáltatás során nem csupán a szakmai coach közvetítésére került sor, hanem az innovációs felméréseknek köszönhetően az EEN tanácsadója hozzájárult a szervezeti fejlesztési területek kijelöléséhez és az elért eredmények értékeléséhez. Attila minden területen segíti munkánkat legyen szó sajtóközleményekben megjelenő idézetről, vagy az Európai Bizottságnak küldött jelentéshez szükséges ügyfél elégedettség megerősítéséről.