Projekt rövid neve: FEEDSCHOOLS
Projekt hosszú neve: Környezet és energiahatékonyság fejlesztés finanszírozása oktatási intézményekben
Projekt angol neve: FINANCING ENVIRONMENT AND ENERGY EFFICIENCY DEVELOMENT IN SCHOOLS – Building public sector capacities towards NZEB renovation
Projekt azonosító száma: CE1014
Program: Interreg Central Europe
Projekt időtartalma: 2017.09.01-2020.08.30 + 3 hónap
Projekt költségvetése:
Teljes projektköltség: 1.971.837 €
Európai Unió által finanszírozott költség: 1.646.878 €
A projekt az Interreg Central Europe Programból, az Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatásával, az Európai Unió és a Magyar Állam társfinanszírozásával valósul meg. A magyar partner részvétele a projektben a Magyar Állam társfinanszírozásával valósul meg.
Projekt Partnerek: 13 partnerségi tag
- Olaszország:
- City of Udine (Udine),
- Emilia-Romagna Regional Development Agency (ERVET)
- Csehország:
- ENVIROS l.t.d. (ENVIROS)
- Magyarország:
- Zala Megyei Vállalkozásfejlesztési Alapítvány (ZMVA)
- Lengyelország:
- Research and Innovation Centre Pro-Akademia (PRO-A),
- City of Warsaw (Warsaw)
- Szlovénia:
- Local Energy Agency Spodnje Podravje (LEASP),
- Municipality of Slovenska Bistrica (Bistrica)
- Horvátország:
- City of Split (Split),
- HEP ESCO D.O.O. (HEP ESCO
- Ausztria:
- Graz Energy Agency (GEA)
- Olaszország:
Projektvezető partner:
- Olaszország: Italian National Agency for New Technologies, Energy and Sustainable Economic Development (ENEA)
Projektoldal: www.interreg-central.eu/feedschools
Projekt tartalmának rövid összefoglalója:
A FEEDSCHOOLS, Interreg Central Europe projekt legfőbb célja, hogy a Közép-Európai iskolák legalább „Közel nulla energetikai igényű” (nZEB) épületenergetikai besorolással rendelkezzenek.
Ahhoz, hogy az iskolák a célirányzott (nZEB) műszaki, gazdaságossági és fenntarthatósági paramétereknek megfeleljenek, a FEEDSCHOOLS projekt szakemberek bevonásával az ehhez szükséges általános vizsgálatokat elvégzi, majd egy sematikus mobil applikációban rögzíthető és könnyen követhető műszaki és a pénzügyi mutatókat vizsgáló szoftvert fejleszt ki, mely a szakemberek számára is könnyen követhető és átfogó képet nyújt majd az iskolák aktuális és tervezett paraméterei tekintetében.
Projektoldal: www.interreg-central.eu/feedschools
Projekt tartalmának rövid összefoglalója:
A FEEDSCHOOLS, Interreg Central Europe projekt legfőbb célja, hogy a Közép-Európai iskolák legalább „Közel nulla energetikai igényű” (nZEB) épületenergetikai besorolással rendelkezzenek.
Ahhoz, hogy az iskolák a célirányzott (nZEB) műszaki, gazdaságossági és fenntarthatósági paramétereknek megfeleljenek, a FEEDSCHOOLS projekt szakemberek bevonásával az ehhez szükséges általános vizsgálatokat elvégzi, majd egy sematikus mobil applikációban rögzíthető és könnyen követhető műszaki és a pénzügyi mutatókat vizsgáló szoftert fejleszt ki, mely a szakemberek számára is könnyen követhető és átfogó képet nyújt majd az iskolák aktuális és tervezett paraméterei tekintetében.
Projekt részletes leírása:
A projekt sikeres megvalósítása érdekében a projekt partnerek szakértőik bevonásával vizsgálatokat végeznek az iskolákról, annak érdekében, hogy mérésekkel (műszaki, energetikai és gazdaságosság), megfelelő számításokkal alátámasszák az EU-s, országos, valamint helyi iránymutatók alapján szükséges cselekvési iránymutató tervet. A projekt folyamán a partnerek létrehoznak egy szoftver alapú mobil applikációt is, mely alapján könnyen követhető lesz a jövőben az intézménygazdáknak és a műszaki szakembereknek az iskolák fenntartásával, működtetésével kapcsolatos műszaki és pénzügyi, gazdaságossági adatok. Az iskolákat fenntartó; mind a műszaki, mind pedig a pénzügyi szakemberek oktatási tananyagban részesülnek a magyar nyelvű mobil applikáció tekintetében, valamint a projekt során egy e-learning alapú tananyag is elérhető lesz számukra.
A projekt megvalósítása során kezdő lépésként a projekt partnerek a megvizsgálják a saját országaikban az épületekre vonatkozó összes energetikai törvénykezéseit, a kötelező rendelkezéseket.
Majd a tervezett európai iránymutatóknak megfelelően megvizsgálják és összehasonlítják a „közel nulla energetikai épületek” (nZEB) pontos definícióját az egyes országokban. A szükséges definíciók és törvények meghatározását követően a partnerek többrétű tanulmányokban részletezik az országaikban található általános épületek műszaki paramétereit, építészeti (szerkezeti), energetikai, fenntarthatósági és környezetvédelmi szempontból is.
Mindezt követően a projektben meghatározott paramétereknek megfelelően szükséges 8 db iskola kiválasztása következik. Az iskola kiválasztásnál fontos szempontok, hogy az intézmény épülete feleljen meg a projektben meghatározott kritériumoknak: rendelkezzen tantermekkel, tornateremmel és étkezdével is. Az iskolák kiválasztását követően az intézménygazdák bevonásával és azok információ szolgáltatásával, elkészülnek az iskolák előzetes műszaki és gazdasági felmérései.
A felmérések alapján párhuzamosan a mobil applikáció kialakításával együttesen egy mobil applikáció nyújtotta nyomon követési és fejlesztési terv is készül a jövőbeni szükséges építészeti, gépészeti és fenntarthatósági módosítások vonatkozásában. A mobil applikáció használata várhatóan megkönnyíti a szakemberek számára az aktuális és a tervezett üzemeltetési paraméterek követhetőségét és vizsgálatát egyaránt.
További információk tekintetében az alábbi elérhetőségen érdeklődhet.