Második partnertalálkozó
A Muraközi Energetikai Ügynökség (Međimurska energetska agencija d. o. o. MENEA), valamint a Zala Megyei Vállalkozásfejlesztési Alapítvány (ZMVA) 2021. február 5-én tartotta a második projektpartner találkozót, melyet virtuális formában a ZOOM platformon keresztül bonyolítottak le.
A találkozó során a Muraközi Energetikai Ügynökség bemutatta a projekt tevékenységeit, majd a partnerek közösen meghatározták a következő tevékenységek megvalósításához szükséges lépéseket.
A találkozó témái a következők voltak: projekt menedzsment, kommunikációs tevékenységek, a fenntartható energetikai tervezés jelenlegi gyakorlatának elemzése, a stratégia tervezés, a SECAP fejlesztésének, módszertanának kidolgozása, valamint a kapacitásnövelés és a határokon átnyúló együttműködés fejlesztése.
A találkozó eredményesen zárult. A konzorciumban részt vevő partnerek meghatározták azokat a tevékenységeket, amelyeket a projekt megvalósításának következő hónapjaiban hajtanak majd végre.

Energiahatékonyság, klímavédelem
A Zala Megyei Vállalkozásfejlesztési Alapítvány részt vesz a „Határon átnyúló állami intézmények kapacitásnövelése a fenntartható energiatervezés, energiakezelés, valamint az éghajlatváltozás enyhítése terén”, SEPIaM-CC című, HUHR/1901/3.1.1/0048 számú magyar-horvát projektben, amelynek keretében nyitókonferenciát szervezett 2020 szeptember 10-én Lenti városában.
A húsz hónapos projekt célja az, hogy fenntartható energiapolitika valósuljon meg a határmenti horvát-magyar régiókban, valamint mindenki számára iránymutatóak legyenek a közintézmények fenntartható energiatervezése és energiakezelése. A projekt részletes törekvései a következők: fenntartható környezet megteremtése, az életminőség javítása, az éghajlatváltozás csökkentése, az energiahatékonyság növelése, a már kialakult jó példák átültetése a gyakorlatba, a közös célok megfogalmazása, a lakosság és a hatósági szervezetek bevonása és együttműködése.
Ahhoz, hogy a SEPIaM-CC projekt ezen célkitűzési megvalósulhassanak, a projekt szakértői megvizsgálják a meglévő energia- és éghajlattervezéssel, éghajlatkezeléssel kapcsolatos stratégiai dokumentumokat, korszerű pénzügyi és energetikai elemzéseket végeznek, határon átnyúló munkaértekezleteket szerveznek, ahol egyeztetik a horvát-magyar vizsgálatokat, melyek alapján egy horvát-magyar módszertant dolgoznak ki, arra a célra, hogy előmozdítsa a felek közötti együttműködést az éghajlatváltozás megállítása érdekében.
További információ: www.zmva.hu
A projekt az Interreg V-A Magyarország-Horvátország Együttműködési Program 2014-2020, az Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatásával, az Európai Unió és a Magyar Állam társfinanszírozásával valósul meg.
